Loading...
KDO JSEM? 2017-07-24T15:51:57+00:00

Ještě dřív, než se o sobě rozepíši, bych Vám chtěl poděkovat za Vaši návštěvu a čas, který strávíte na mých stránkách. Moc si toho vážím, děkuji.

 

Tak tedy konečně kdo jsem. Jsem amatérský fotograf žijící ve vesničce Raduň vzdálené asi 7km od města Opavy. Chodím do druhého ročníku Vysoké školy báňské v Ostravě. Mezi mé další koníčky patří cyklistika, běh, fotbal….

K focení jsem se dostal přes bratra, který si v roce 2012 založil webové stránky. V té době jsem také nějaké chtěl mít, jen jsem neměl koníček, o kterém by mohly být webové stránky. Tak jsem si jednoho dne vzal kompakt a vyrazil zkoušet a sbírat obsah na web. Chytlo mě to a po několika měsících přišla první zrcadlovka, Nikon D3100, a se zrcadlovou také první výlety bez dospělých na hory. Hlavně do Beskyd a Jeseníků. Když po více jak roce od začátku focení přišla první cesta na Slovensko pod stan a ještě k tomu v zimě, měl jsem tehdy předčasné Vánoce.  Ovšem do roku 2014 jsem fotil na automat, a když se cítil, tak jsem dokonce přepnul na režim Krajina (!) :-). Od zmíněného roku jsem však začal číst články Honzy Šmída a Václava Krpelíka, jejihž panoramata mě ohromily. Od té doby jsem začal fotografii vnímat jinak a snažím se z dané situace vytáhnout co nejvíce. V roce 2017 mě přítelkyně přivedla k portrétové fotografii a focení lidí. Stále se budu považovat za krajináře, ale focení lidí mě poslední dobou začíná více a více bavit.

Fotovýbava

  • Nikon D5500
  • Nikon D3100 do července 2017
  • Nikon 16-85mm f/3,5-5,6
  • Nikon 50mm f/1,4
  • Stativ + hlava Manfrotto